Charakterystyka koparek kołowych

Charakterystyka koparek kołowych

Koparka kołowa to urządzenie, które wykorzystuje się do robót budowlanych, wykonywanych na mało wymagających terenach. Jest doskonałym rozwiązaniem, gdy prace są wykonywane na placach budowy, szczególnie na terenach miejskich. Koparki kołowe umożliwiają swobodne poruszanie się po drogach publicznych, dzięki czemu nie ma konieczności transportowania ich za pomocą specjalnych pojazdów ciężarowych, co pozwala ograniczyć wydatki.

W porównaniu do koparek gąsienicowych koparki kołowe są zdecydowanie lżejsze i mniej masywne. Urządzenia do kopania charakteryzuje zwinność i szybkość, a także niskie koszty eksploatacyjne. Różne rodzaje koparek kołowych mogą być dodatkowo wyposażone w młoty hydrauliczne, frezarki do asfaltu lub wiertnice, dzięki czemu stają się wielofunkcyjne.

Gdzie sprawdzą się koparki kołowe?

Koparki kołowe stosuje się przy pracach przeprowadzanych na utwardzonej nawierzchni. Z tego powodu są popularnym rozwiązaniem podczas robót budowlanych na osiedlach — w trakcie budowy bloków lub domów. Dzięki niewielkim rozmiarom mogą przemieszczać się nawet na ciasno zabudowanych terenach. Wykorzystuje się je również w pracach na istniejących już drogach.

Najważniejsze parametry koparek kołowych

Koparki kołowe różnią się wysokością i głębokością kopania oraz promieniem wyładunku. Często można w nich stosować także wymienny osprzęt. Specjalistyczne głowice umożliwiają wyposażenie koparki w dodatkowe funkcje, takie jak cięcie betonu, kopanie rowów, rozdrabnianie materiałów, czyszczenie lub odśnieżanie. Oprócz tego koparki kołowe mogą być przystosowane do przemieszczania się po torowiskach tramwajowych, czy też kolejowych. Są również wyposażone w ramę skrętną, która zwiększa zdolności manewrowe maszyny, a także posiadają kabinę podnoszoną hydraulicznie, która znacznie rozszerza pole widzenia.

koparka kołowa cat, komatsu

Koparki znanych producentów

Decydując się na zakup koparki, warto rozeznać się wśród renomowanych producentów, aby mieć pewność, że produkt spełnia najwyższe standardy i bez problemu wykona przypisane mu zadanie. Poniżej przedstawiamy dwóch najlepszych producentów, których produkty zyskały setki zwolenników. Co więcej, koparki tych marek znajdują się w naszej ofercie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Koparka kołowa Komatsu

Zarówno wśród firm budowlanych, jak i osób prywatnych, popularnością cieszą się koparki kołowe firmy Komatsu. Urządzenia te są niezwykle wydajne, gwarantują silny udźwig, stabilność i bezpieczeństwo. Udoskonalony silnik i system hydrauliczny umożliwiają uzyskanie wysokiej mocy przy jednoczesnym niewielkim zużyciu paliwa, a przestronna kabina zapewnia dobrą widoczność i komfort pracy.

Koparka kołowa Cat

Koparki kołowe Caterpillar zapewniają najwyższą jakość i niepodważalny komfort pracy. Urządzenia cechuje udoskonalona mobilność, szybkość oraz moc. Duże możliwości związane z głębokością kopania, szeroki zasięg, mocny udźwig, i ogromna siła odspajania sprawiają, że koparki kołowe tej firmy stały się jednym z najpopularniejszych wyborów przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych.

Którą koparkę wybrać?

Wybór koparki powinien być w pełni uzależniony od rodzaju prac, do których będą stosowane, jak również indywidualnych oczekiwań względem ich parametrów. Dlatego przed zakupem warto dokładanie przemyśleć, w jakim głównym celu dokonujemy zakupu i w oparciu o zaznaczone kryteria dokonać zakupu. Jeśli są Państwo zainteresowani, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której zgromadziliśmy urządzenia najwyższej jakości.

Sprawdź naszą ofertę koparek kołowych!