Charakterystyka koparek gąsienicowych

Charakterystyka koparek gąsienicowych

Charakterystyka koparek gąsienicowych

Koparki gąsienicowe zamiast tradycyjnych opon posiadają napęd gąsienicowy, dzięki czemu są w stanie pokonywać duże przeszkody w terenie. Z tego powodu doskonale sprawdzają się do wszelkiego rodzaju robót ziemnych. Warto również podkreślić, że gąsienice umożliwiają rozłożenie ciężaru pojazdu równomiernie na całej powierzchni. Koparki te mają bardzo dobrą przyczepność do podłoża, co w znacznym stopniu ogranicza możliwość ugrzęźnięcia lub poślizgu maszyny.

Koparki gąsienicowe najlepszych firm

Jednym z najistotniejszych elementów każdej budowy jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Podłoże musi być idealnie proste i równe, usprawni to przebieg prac budowlanych. Koparki gąsienicowe doskonale sprawdzą się do przeprowadzenia pierwszych etapów budowy.

Aby cały etap prac został wykonany szybko i sprawnie, warto dokonać zakupu koparki od renomowanego producenta. Jednym z najlepszych są firmy Caterpillar, Volvo, Komatsu czy Liebherr. Tego rodzaju sprzęt, nie tylko usprawni realizację każdego projektu budowlanego, ale również zdecydowanie skróci czas pracy.

Zastosowanie koparek gąsienicowych

Koparki gąsienicowe swoje główne zastosowanie znajdują jako urządzenia, dzięki którym możliwe jest wydobycie materiałów skalnych oraz przenoszenie je na inny obszar. Innym rodzajem prac, podczas których okazują się niezwykle przydatne to między innymi wyrównywanie terenów, wykonywanie zagłębień w terenie (na przykład pod budowę fundamentów) lub budowanie sztucznych zbiorników wodnych.

Za sprawą napędu gąsienicowego, koparki mogą swobodnie przemieszczać się po określonym obszarze, pokonując przeszkody o różnym charakterze, między innymi wszelkie nierówności terenu, takie jak wzniesienia czy kamienie. Dzięki temu możliwy jest bezproblemowy transport wybranego materiału z miejsca na miejsce.

koparka gąsienicowa cat, volvo, komatsu, liebher, caterpillar

Najpopularniejsze koparki gąsienicowe

 Wspominaliśmy wcześniej o koparkach gąsienicowych renomowanych producentów, dlatego poniżej przedstawimy ich krótką charakterystykę. Wierzymy, że dzięki temu wybór odpowiedniego urządzenia nie będzie stanowił problemu.

Koparka gąsienicowa Caterpillar

Koparka gąsienicowa Cat to pojazd z potężnym i niezwykle wydajnym silnikiem. Maszyna posiada udoskonalony system hydrauliczny oraz montowane fabrycznie rozwiązania, wraz z dopasowanym osprzętem. Koparki tej firmy gwarantują nienaganne wykonanie prac budowlanych. Wszystko za sprawą dużej szybkości, wysokiej mocy przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa.

Koparka gąsienicowa Volvo

Koparki gąsienicowe firmy Volvo są nadzwyczaj stabilne, a ich mocne podwozie umożliwia podniesienie nawet bardzo ciężkiego ładunku. Z kolei zaawansowany układ hydrauliczny, przestronna kabina oraz łatwy dostęp do kontrolnych punktów serwisowych sprawiają, że maszyny tej firmy cieszą się dużym powodzeniem we wszelkiego rodzaju pracach budowlanych.

Koparka gąsienicowa Komatsu

Urządzenia firmy Komatsu w pełni zadowalają nawet najbardziej wymagających użytkowników. Efektywne i precyzyjne, a przy tym niezwykle szybkie, charakteryzują się bardzo dużą wydajnością, zużywając małe ilości paliwa. Zaawansowany system bezpieczeństwa w tych koparkach gąsienicowych to ich dodatkowy atut. Właśnie dlatego są tak chętnie wykorzystywane na budowach.

Koparka gąsienicowa Liebherr

Koparki gąsienicowe firmy Liebherr to maszyny wyposażone w najnowsze technologie, które w znacznym stopniu usprawniają przebieg prac budowlanych. Oszczędne zużycie paliwa, wraz z dopasowanymi do danego modelu elementami najwyższej jakości, czynią koparki Liebherr niezastąpionymi w robotach budowlanych.

Jeśli szukają Państwo odpowiedniej koparki gąsienicowej, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertę koparek gąsienicowych!